Strona główna/Aktualności/Święto Szkoły

Święto Szkoły

140 lat Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Reja w Gorzyczkach

 

Drodzy Nauczyciele, Pracownicy Szkoły, Uczniowie i Rodzice,

Jubileusz szkoły jest okazją do wspomnień, które choć minione na zawsze pozostają w pamięci, a dźwięk szkolnego dzwonka przywołuje je ponownie. Trudno jest być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia, miejsca, gdzie można wzbijać się na wyżyny człowieczeństwa na skrzydłach rozumu i wiary. Ten Jubileusz to bardzo ważna chwila dla wszystkich nauczycieli, pracowników, uczniów, absolwentów, rodziców, a także przyjaciół szkoły.

W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim nauczycielom, tym obecnym i tym już nieobecnym za przekazywanie wiedzy, za trud i wychowanie wielu pokoleń, za wpajanie ważnych wartości, za stawianie wysokich wymagań uczniom, także tych moralno-etycznych, gdyż to one decyduj  o jakości ich przyszłego życia.

Drodzy Uczniowie -  korzystajcie z możliwości, jakie daje Wam Szkoła!

Z okazji przypadającego dziś wyjątkowego Święta 140 - lecia Urodzin Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Reja w Gorzyczkach, życzymy Nam Wszystkim satysfakcji z codziennej pracy, ogromnej wytrwałości w realizowaniu zamierzeń, jak również zdrowia, sukcesów oraz wszelkiej pomyślności na dalsze lata.

Niech trud Grona Pedagogicznego wspierany przez Rodziców i Samorząd Lokalny pozwoli na dalsze budowanie chlubnej historii szkoły, a kolejni uczniowie będą się szczycili przynależnością do wspólnoty Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gorzyczkach.

 

Alina Konsek i Beata Wierzgoń - Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gorzyczkach

 

Poniżej serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkich filmików oraz prezentacji:

 

Film - historia szkoły podstawowej w Gorzyczkach: https://youtu.be/iU4aV618kmI

Film - przedstawianie dzieci pt. "Mikołaj Rej":   https://youtu.be/cqCegOW9ud8

Prezentacja - nasza szkoła na przestrzeni lat:  https://youtu.be/hWbD0t9ryd4

 

do góry