Rekrutacja

Rekrutacja do Przedszkola Publicznego na rok szkolny 2024/2025

 

Zgodnie z zarządzeniem Nr ORG.0050.1109.2024 Wójta Gminy Gorzyce z dnia 18 stycznia 2024 roku, informujemy:

- DEKLARACJE kontynuacji wychowania przedszkolnego będzie można składać w nieprzekraczalnym terminie od 12 lutego 2024 do 19 lutego 2024. Niezłożenie deklaracji w wyznaczonym terminie jest jednoznaczne z rezygnacją z miejsca w dotychczasowym przedszkolu, oddziale przedszkolnym lub innej formie wychowania przedszkolnego od 1 września 2024.

- WNIOSKI o przyjęcie na wolne miejsca do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz publicznych innych form wychowania przedszkolnego będzie można składać w  terminie od 20 lutego 2024 do 1 marca 2024. Wniosek o przyjęcie do przedszkola składają rodzice (opiekunowie), którzy chcą zapisać dziecko do przedszkola po raz pierwszy lub chcą zmienić dotychczasowe przedszkole na inne. Przyjęcie kandydata do przedszkola następuje w drodze postępowania rekrutacyjnego prowadzonego przez komisję rekrutacyjną w danej placówce.

 

Szczegóły znajdują się tutaj :  KLIKNIJ TUTAJ (w zakładce Aktualności)

Rekrutacja do Przedszkola Publicznego na rok szkolny 2023/2024

Rekrutacja do przedszkoli publicznych, o ddziałów przedszkolnych oraz publicznych innych form wychowania przedszkolnego na rok szkolny 2023/2024

Rekrutacja do przedszkoli publicznych, oddziałów przedszkolnych oraz publicznych innych form wychowania przedszkolnego na rok szkolny 2023/2024 prowadzona będzie z wykorzystaniem systemu informatycznego.

Zgodnie z zarządzeniem Nr ORG.0050.896.2023Wójta Gminy Gorzyce z dnia 12 stycznia 2023 roku deklaracje kontynuacji wychowania przedszkolnego będzie można składać w nieprzekraczalnym terminie od 6 lutego 2023 do 13 lutego 2023.
Niezłożenie deklaracji w wyznaczonym terminie jest jednoznaczne z rezygnacją z miejsca w dotychczasowym przedszkolu, oddziale przedszkolnym lub innej formie wychowania przedszkolnego od 1 września 2023.

Wnioski o przyjęcie na wolne miejsca do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz publicznych innych form wychowania przedszkolnego będzie można składać w nieprzekraczalnym terminie od 14 lutego 2023 do 24 lutego 2023.

Wniosek o przyjęcie do przedszkola składają rodzice (opiekunowie), którzy chcą zapisać dziecko do przedszkola po raz pierwszy lub chcą zmienić dotychczasowe przedszkole na inne. Przyjęcie kandydata do przedszkola następuje w drodze postępowania rekrutacyjnego prowadzonego przez komisję rekrutacyjną w danej placówce. Zgodnie z ustawą Prawo oświatowe do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz publicznych innych form wychowania przedszkolnego przyjmowani są kandydaci zamieszkali na obszarze Gminy.

We wniosku należy wskazać placówki uszeregowane według preferencji: od najbardziej preferowanej(pierwsze miejsce) donajmniej preferowanej(trzecie miejsce).

Aplikacja do elektronicznego wypełnienia deklaracji kontynuacji wychowania przedszkolnego lub wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola, oddziału przedszkolnego lub publicznej innej formy wychowania przedszkolnego dostępna będzie na stronie:

https://nabor.pcss.pl/gorzyce

Aplikacja aktywna będzie tylko w wyżej wymienionych terminach.

Wypełniony wniosek należy wydrukować, podpisać i jego skan lub zdjęcie wraz z wymaganymi załącznikami dołączyć do elektronicznego wniosku.
Zgłoszenie kandydata będzie uznane za terminowe pod warunkiem dostarczenia deklaracji kontynuacji lub wniosku wraz z wymaganymi dokumentami w formie elektronicznej lub papierowej w terminach przyjmowania deklaracji i wniosków określonych w zarządzeniu.

Rekrutacja do Przedszkola Publicznego na rok szkolny 2022/2023

Rekrutacja do przedszkoli publicznych, oddziałów przedszkolnych oraz publicznych innych form wychowania przedszkolnego na rok szkolny 2022/2023 prowadzona będzie z wykorzystaniem systemu informatycznego.

Zgodnie z zarządzeniem Nr ORG.0050.616.2022 Wójta Gminy Gorzyce z dnia 28 stycznia 2022 roku deklaracje kontynuacji wychowania przedszkolnego będzie można składać w nieprzekraczalnym terminie od 25 lutego 2022 do 3 marca 2022. Niezłożenie deklaracji w wyznaczonym terminie jest jednoznaczne z rezygnacją z miejsca w dotychczasowym przedszkolu, oddziale przedszkolnym lub innej formie wychowania przedszkolnego od 1 września 2022.

Wnioski o przyjęcie na wolne miejsca do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz publicznych innych form wychowania przedszkolnego będzie można składać w nieprzekraczalnym terminie od 4 marca 2022 do 14 marca 2022. Wniosek o przyjęcie do przedszkola składają rodzice (opiekunowie), którzy chcą zapisać dziecko do przedszkola po raz pierwszy lub chcą zmienić dotychczasowe przedszkole na inne. Przyjęcie kandydata do przedszkola następuje w drodze postępowania rekrutacyjnego prowadzonego przez komisję rekrutacyjną w danej placówce. Zgodnie z ustawą Prawo oświatowe do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz publicznych innych form wychowania przedszkolnego przyjmowani są kandydaci zamieszkali na obszarze Gminy.

We wniosku należy wskazać placówki uszeregowane według preferencji: od najbardziej preferowanej (pierwsze miejsce) do najmniej preferowanej (trzecie miejsce).

Aplikacja do elektronicznego wypełnienia deklaracji kontynuacji wychowania przedszkolnego lub wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola, oddziału przedszkolnego lub publicznej innej formy wychowania przedszkolnego dostępna będzie na stronie :

https://nabor.pcss.pl/gorzyce

Aplikacja aktywna będzie tylko w wyżej wymienionych terminach.

Wypełniony wniosek należy wydrukować, podpisać i jego skan lub zdjęcie wraz z wymaganymi załącznikami dołączyć do elektronicznego wniosku. Zgłoszenie kandydata będzie uznane za terminowe pod warunkiem dostarczenia deklaracji kontynuacji lub wniosku wraz z wymaganymi dokumentami w formie elektronicznej lub papierowej w terminach przyjmowania deklaracji i wniosków określonych w zarządzeniu.

 

                                 ____________________________________________________________________________

Rekrutacja UZUPEŁNIAJĄCA do Przedszkola Publicznego na rok szkolny 2021/2022

Uprzejmie informujemy,  że rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca przyjęcia
do Przedszkola Publicznego im. Gąski Balbinki w Gorzyczkach na rok szkolny 2021/2022 ,
która trwać będzie do 31.08.2021 roku.

W związku z powyższym  należy składać wnioski elektronicznie wraz z wszystkimi
niezbędnymi załącznikami w systemie Rekrutacji Elektronicznej Nabór 2021:  
https://nabor.pcss.pl/przedszkole

Termin zakończenia rekrutacji : 31.08.2021 r.

Formularze, które Państwa dotyczą, znajdują się do pobrania poniżej.
____________________________________________________________________________


Rekrutacja do Przedszkola Publicznego na rok szkolny 2021/2022

Rekrutacja do przedszkoli publicznych, oddziałów przedszkolnych oraz publicznych innych form wychowania przedszkolnego na rok szkolny 2021/2022.


Rekrutacja do przedszkoli publicznych, oddziałów przedszkolnych oraz publicznych innych form wychowania przedszkolnego na rok szkolny 2021/2022 prowadzona będzie z wykorzystaniem systemu informatycznego.

Zgodnie z zarządzeniem Nr ORG.0050.417.2021 Wójta Gminy Gorzyce z dnia 14 stycznia 2021 roku deklaracje kontynuacji wychowania przedszkolnego będzie można składać w nieprzekraczalnym terminie od 26 stycznia 2021 do 1 lutego 2021. Niezłożenie deklaracji w wyznaczonym terminie jest jednoznaczne z rezygnacją z miejsca w przedszkolu, oddziale przedszkolnym lub innej formie wychowania przedszkolnego.

Wnioski o przyjęcie na wolne miejsca do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz publicznych innych form wychowania przedszkolnego będzie można składać w nieprzekraczalnym terminie od 2 lutego 2021 do 12 lutego 2021. We wniosku należy wskazać placówki uszeregowane według preferencji: od najbardziej preferowanej (pierwsze miejsce) do najmniej preferowanej (trzecie miejsce).

Aplikacja do elektronicznego wypełnienia deklaracji kontynuacji wychowania przedszkolnego lub wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola, oddziału przedszkolnego lub publicznej innej formy wychowania przedszkolnego dostępna będzie na stronie https://nabor.pcss.pl/gorzyce
Aplikacja aktywna będzie tylko w wyżej wymienionych terminach.
Wypełniony wniosek należy wydrukować, podpisać i jego skan lub zdjęcie wraz z wymaganymi załącznikami dołączyć do elektronicznego wniosku.

Ważna informacja !

Informujemy, że muszą Państwo dokonać wyboru, czy składają deklarację kontynuacji wychowania przedszkolnego, czy też nowy wniosek o przyjęcie do przedszkola w innym przedszkolu, ponieważ system nie zezwala na złożenie dwóch dokumentów.

Nie ma możliwości złożenia deklaracji kontynuacji wychowania przedszkolnego i złożenia wniosku
o przyjęcie do innego przedszkola równocześnie.

Prosimy o rozważne składanie dokumentów, ponieważ nie ma możliwości ich zmian.

Kategoria: Rekrutacja - przedszkole [2]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
pdf 2024-01-19 Zarządzenie Wójta - rekrutacja przedszkolna.pdf
zobacz: rejestr zmian pliku, ilość pobrań: 197
Zarządzenie Wójta - rekrutacja przedszkolna.pdf 238.56KB zobacz
pdf 2022-02-03 Zarządzenie nr ORG.0050.616.2022 Wójta Gminy Gorzyce.pdf
zobacz: rejestr zmian pliku, ilość pobrań: 305
Zarządzenie nr ORG.0050.616.2022 Wójta Gminy Gorzyce.pdf 294.18KB zobacz
do góry